تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: دختر خیابان انقلاب
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
برادر بی حجابی بوده ولی منکرات بسیار بزرگتری نسبت به اون مثل ازدواج با محارم، ربا و زنا بوده که پیامبر و ائمه اطهار به مقابله با اون برمیخواستن. تاریخ صدر اسلام را مطالعه کن.

جمله ای از حجت الاسلام والمسلیمن طبسی پژوهشگر تاریخ اسلام:
در زمان پیامبر ممکن است کسانی بوده باشند که این حدود تعیین شده از سوی پیامبر را رعایت نمی کردند، اما پیامبر اکرم(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در برابر آن سکوت و تایید داشتند و با دستورات و راهنمایی های روشنگرانه، موضع خود را اعلام می کردند و سعی بر رفع آن مسائل داشتند.

(چقدر رفتار دوستان تالار شبیه پیامبر است
Big GrinBig Grin)

وضعیت حجاب جامعه در زمان پیامبر، مانند حجاب امروز و چیزی شبیه این چادر ما نبوده است. در واقع این مدل چادر، میراث ایرانی ما از پیش از اسلام می باشد و نشانه ملی ماست. در زمان پیامبر، اغلب مردم عشایر و بادیه نشین بودند و افراد شهر نشین بسیار کم بودند. حد شرعی لباس آن زمان نیز به تناسب لباس محلی شان بوده است که البته پوشیده بود و چیزی مانند لباس زنان عشایر خودمان که لباس های پوشیده ای هم می باشد، بوده است.

پیامبر به شکل حکومتی و چکشی با این مسائل برخورد نکردند. این نوع برخوردهای خشن با زنان، از سوی گروه ها و افرادی همچون خلیفه دوم انجام می شد که به زن ها سخت می گرفتند و می گفتند صدایتان را پایین بیاورید و نامحرم شما را نبیند و از خانه بیرون نیایید که البته این برخوردها مورد اعتراض پیامبر هم بود. ایشان بیشتر با بیان فرهنگی و تقویت زیرساخت های فکری به امر ترویج حجاب می پرداختند.

علی برکت الله

(۱۸/بهمن/۹۶ ۱۴:۴۹)سید ابراهیم نوشته است: [ -> ]برادر بی حجابی بوده ولی منکرات بسیار بزرگتری نسبت به اون مثل ازدواج با محارم، ربا و زنا بوده که پیامبر و ائمه اطهار به مقابله با اون برمیخواستن. تاریخ صدر اسلام را مطالعه کن.

در زمان پیامبر ممکن است کسانی بوده باشند که این حدود تعیین شده از سوی پیامبر را رعایت نمی کردند، اما پیامبر اکرم(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در برابر آن سکوت و تایید داشتند و با دستورات و راهنمایی های روشنگرانه، موضع خود را اعلام می کردند و سعی بر رفع آن مسائل داشتند.

Big GrinBig Grin)

وضعیت حجاب جامعه در زمان پیامبر، مانند حجاب امروز و چیزی شبیه این چادر ما نبوده است. در واقع این مدل چادر، میراث ایرانی ما از پیش از اسلام می باشد و نشانه ملی ماست. در زمان پیامبر، اغلب مردم عشایر و بادیه نشین بودند و افراد شهر نشین بسیار کم بودند. حد شرعی لباس آن زمان نیز به تناسب لباس محلی شان بوده است که البته پوشیده بود و چیزی مانند لباس زنان عشایر خودمان که لباس های پوشیده ای هم می باشد، بوده است.

پیامبر به شکل حکومتی و چکشی با این مسائل برخورد نکردند. این نوع برخوردهای خشن با زنان، از سوی گروه ها و افرادی همچون خلیفه دوم انجام می شد که به زن ها سخت می گرفتند و می گفتند صدایتان را پایین بیاورید و نامحرم شما را نبیند و از خانه بیرون نیایید که البته این برخوردها مورد اعتراض پیامبر هم بود. ایشان بیشتر با بیان فرهنگی و تقویت زیرساخت های فکری به امر ترویج حجاب می پرداختند.

علی برکت الله

حالا اگرمن هم میخواستم مثل ادبیات شما سخن گویم و همچون شما رفتار کنم،باید میگفتم اوه اوه شما پس وهابی هستی که رخنه کردی در تشیع و میخواهی شیعه را وقیح نشان بدی. دیدی ایشان هم تأیید کردند که این نوع رفتار سختگیرانه با بی حجابی فقط از عمر بوده. SmileSmile
(۱۸/بهمن/۹۶ ۱۴:۴۹)سید ابراهیم نوشته است: [ -> ]برادر بی حجابی بوده ولی منکرات بسیار بزرگتری نسبت به اون مثل ازدواج با محارم، ربا و زنا بوده که پیامبر و ائمه اطهار به مقابله با اون برمیخواستن. تاریخ صدر اسلام را مطالعه کن.

Big GrinBig Grin)

علی برکت الله

حالا اگرمن هم میخواستم مثل ادبیات شما سخن گویم و همچون شما رفتار کنم،باید میگفتم اوه اوه شما پس وهابی هستی که رخنه کردی در تشیع و میخواهی شیعه را وقیح نشان بدی. دیدی ایشان هم تأیید کردند که این نوع رفتار سختگیرانه با بی حجابی فقط از عمر بوده. SmileSmile

عزیز من برخورد چکشی کار اکبر پونس ها و مغروق ها بود

شما باید ببینی در زمان ائمه قدرت ظاهریشون چطور بوده؟ چقدر یار داشتن؟

آیا اون موقع تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی بوده؟

شرایط الان با اون موقع خیلی فرق داره

این آخوندهایی که متکی به مستندات تاریخی هستند و عقل خودشونو بکار نمیندازن نمیدونم چطور سوار ماشین میشن و با تلفن صحبت میکنن
خب شما هم دقیقاً داری راه همون اکبر رو ادامه میدی. (هردو اکبر)

اینگونه نمیشه که. با بی احترامی و توهین و پونس و ....

چرا نمی تونید دیالوگ برقرار کنید؟؟؟

جمله اخرم رو برات پ. خ میکنم.
(۱۸/بهمن/۹۶ ۱:۵۱)A L I نوشته است: [ -> ]شرافتی آزمون سراسری دادم و قبول شدم،بعدشم تست پزشکی،مصاحبه قبول شدم و رفتم سر کار

خیلی خوب Smile

میشه نتیجه گرفت در یک جا یه آدم با عرضه ی خودش سر کار رفته و شخص پارتی دار نتونسته جاش رو بگیره

پس نمیشه گفت همه جا مشکل هست
سید ابراهیم نوشته است:
برادر بی حجابی بوده ولی منکرات بسیار بزرگتری نسبت به اون مثل ازدواج با محارم، ربا و زنا بوده که پیامبر و ائمه اطهار به مقابله با اون برمیخواستن. تاریخ صدر اسلام را مطالعه کن.

من میگم شما که رفتی از فرهنگ نیوز حرفای آقای طبسی رو کپی کردی خوب یه زحمتی میکشیدی یه چند خط پایینترش رو هم میخوندی که هماهنگ با حرفای من بود ....حالا اشکال نداره یه دور دیگه اون مطلب رو تا آخر بخون بعد با هم حرف می زنیم.
خب من که گفتم از آقا طبسی بوده. خدای نکرده حرفهای ایشان را بهخودم نسبت ندادم که.

در ضمن نمیگم که شما اشتباه میکنی؟؟ بابا چرا درست متوجه نمیشید... من میگم منطقی و بدون تهمت و توهین بحث ادامه پیدا کنته. این درخواست زیادیه؟؟
دوستانی همچون عبدالرحمن و صبح صادق و تمامی دوستانی که موافق حجاب اجباری هستند میشه لطفا به این سوال جواب بدن؟ بنده این 26 صفحه بحث را خوندم هیچ کس جواب این سوال رو نداده. خواهشا دوستان صریح و واضح جواب این سوال خانم دختر انقلاب رو بدن.

اگر سبک زندگی تغییر کرده باشه ، اگر افراد جامعه(حداقل 50 درصد جمعیت ایران) به دلیل عدم اعتقاد به بسیاری از قوانین اسلام و مذهب تشیع خواهان حجاب به شکلی که اسلام میگه نباشه تکلیف چیه؟

من درک میکنم که شما دوستان از این مساله بی حجابی دلتون به درد میاد ولی خواهشا این ناراحتی رو لحاظ نکنید و پاسخهاتون رو بی تاثیر از ناراحتی بیان کنید. ممنون از شما بزرگواران
برف نوشته است:
دوستانی همچون عبدالرحمن و صبح صادق و تمامی دوستانی که موافق حجاب اجباری هستند میشه لطفا به این سوال جواب بدن؟ بنده این 26 صفحه بحث را خوندم هیچ کس جواب این سوال رو نداده. خواهشا دوستان صریح و واضح جواب این سوال خانم دختر انقلاب رو بدن.

اگر سبک زندگی تغییر کرده باشه ، اگر افراد جامعه(حداقل 50 درصد جمعیت ایران) به دلیل عدم اعتقاد به بسیاری از قوانین اسلام و مذهب تشیع خواهان حجاب به شکلی که اسلام میگه نباشه تکلیف چیه؟
آقا خدا وکیلی(با رعایت ادب و بدون هیچ منظور بدی)دارین با ما حال میکینین یا واقعا ...؟؟؟
عزیز من از کی تا حالا رای اکثریت مردم شده مبنای اجرای حدود الهی ...
بابا دیگه یه چیزایی نگین آدم فکر کنه کلا داره وقتشو با پاسخ دادن به فنا میده
(۱۸/بهمن/۹۶ ۱۵:۳۲)برف نوشته است: [ -> ]اگر سبک زندگی تغییر کرده باشه ، اگر افراد جامعه(حداقل 50 درصد جمعیت ایران) به دلیل عدم اعتقاد به بسیاری از قوانین اسلام و مذهب تشیع خواهان حجاب به شکلی که اسلام میگه نباشه تکلیف چیه؟
من خودم بگم : )

فرهنگ مردم و سبک زندگی نسل زمان انقلاب شامل احترام به یکدیگر حتی با ظاهر و عقاید متفاوت بود.
لااقل مثل امروز نبود که به هر کسی که پوشیدگی کمتری داره نسبت‌های زشت بدن و تهمت بزنن!

اگر بانوان با پوشیدگی کمتر در زمان انقلاب می‌دونستند که بعد انقلاب،
افرادی میان که به زور میخوان حجاب رو یادشون بدن (که در تضاد با سیره معصومینه)
و اگر بخوان انتخاب آزادانه‌ی خودشونو داشته باشن باید کلی فحش و ناسزا بشنون،
آیا بازم مشارکت می‌کردن؟

[تصویر: m196887_DVIMk8QVAAAS8OX.jpg_large.jpg]

چرا باید انقلاب با شعار همه‌ی مردم شروع بشه ولی با بخشی از مردم (تحت برچسب بی‌حجاب) ادامه پیدا کنه؟

تنها راه برگزاری رفراندوم و احترام به آرای اکثریته
سید ابراهیم نوشته است:خب من که گفتم از آقا طبسی بوده. خدای نکرده حرفهای ایشان را بهخودم نسبت ندادم که.

در ضمن نمیگم که شما اشتباه میکنی؟؟ بابا چرا درست متوجه نمیشید... من میگم منطقی و بدون تهمت و توهین بحث ادامه پیدا کنته. این درخواست زیادیه؟؟

خوب منم که نگفتم شما نگفتی، گفتم یه چند خط پایینترش هم میخوندی

خوب شما که نمیگی من اشتباه میکنم کمک نمیکنی لااقل حرفای این خان رو تائید نکن ...
خوب داداش لااقل من که نه تهمت زدم نه توهین کردم هیچ پاسخ منطقی نشنیدم ...
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
آدرس های مرجع