تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: دختر خیابان انقلاب
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
(۱۱/بهمن/۹۶ ۱۷:۳۱)دختر انقلاب نوشته است: [ -> ]در این عکس دو نوع پارچه وجود داره. یکی که به عنوان حجاب برتن این خانمه و دیگری پارچه ای که بر سر چوبه!
اولی با اختیار، «انتخاب» شده و دومی با اجبار، «تحمیل» شده.
اولی به قول خودتون "با چادر حضرت زهرا سلام الله علیهم" است اما دومی چی؟ آیا تبلیغ بی حجابی میکنه یا مخالفت خودشو با حجاب اجباری اعلام میکنه؟

[تصویر: g040068_DU3.jpg]

پ.ن خودم هرچی دختر با حجاب دیدم، اکثریت مخالف حجاب اجباری بودن
سلام
اين عکس تناقضه چرا ؟ چون یک با حجاب از بی حجابی حمایت می کنه!!!

خود حمایت از بی حجابی خودش گناه و منکره
البته این درکش برای شما سخته چون.....

به طور کلی یک مسلمان باید از اجرای احکام دین خودش خوشحال باشه نه ناراحت یا حتی معترض
الان خیلی چیزها به واسطه حکومت دینی ممنوع هستش مثلا دیسکو یا مشروب فروشی یا خیلی موارد ديگه
من به عنوان یک مسلمان باید خوشحال باشم که در نقطه ای از زمین این کارها ممنوع شده حالا اگر از اشاعه بی دینی خوشحال باشم یا حتی حمایت کنم این بزرگترین تناقض رفتاری هست و البته کاری غیر منطقی هست و این كاملا واضحه
در ضمن به اينجور فکر کردن و تناقضات میگن افکار سکولار یا التقاطي فکر کردن که نشونه ضعف عقیده و نشناختن اسلام هستش

در ضمن اون افراد با حجابی که شما میگی دارن تیشه به ریشه خودشون میزنن و ضعف عقیده دارن و مسلمان کاملی نیستن

مشکل اساسی امثال شما اینه که فقط با نظرات مردم کار دارید و کل تفکر شما بر مبنای دموکراسی شکل گرفته و البته نظرات مردم مختلف و دایم در حال تغییر است

مبنای بحث امثال ما بر اساس نظرات قرآن و اهل بیت علیهم السلام شکل می گیره و اینجاست که اختلاف ما با امثال شما شروع ميشه
(۱۱/بهمن/۹۶ ۱۸:۰۶)قلب نوشته است: [ -> ]

مبنای بحث امثال ما بر اساس نظرات قرآن و اهل بیت علیهم السلام شکل می گیره و اینجاست که اختلاف ما با امثال شما شروع ميشه

حبذا... احسنت از همین جا شروع کنید. گویی که این چند صفحه نبوده. از سیره معصومین علیهم السلام بفرمایید. با گوش جان میشنویم.
(۱۱/بهمن/۹۶ ۱۸:۰۱)mdroudgar نوشته است: [ -> ]درود برشما
1-سخن درست را بپذیر ازهرکس که باشد اما آیا هرسخنی را از آدم خوب میپذیری؟ پس نقش عقل چیست؟
2-کسی قرار نیست امر به منکر کند آزادی درامر دین خود معروف است مثلا شما حق ندارید کسی را مجبور به نماز کنید که عمود دین است حجاب که دسته آن عمود هم نیست
3-کسی ازبی حجابی حمایت نمیکند لا اقل بنده .من طرفدار آزادی دراجرای احکام هستم مگر قانون منسجم داشته باشد
4- بی حجابی کفر نیست معصیت است
5- معنای جای خالی را نفهمیدم اگر شهامت دارید پر کنید تا همه آگاه شوند موفق باشید
سلام

1_ اعوجاج ذهنی خوب نیست،،، وقتی می گوییم هم حرف مهم است و هم سخنگو یعنی هر دو مهم است

بنده نگفتم هر حرفی از انسان خوب درست است یا هر انسان خوبی هر چیزی گفت بدون تعقل بپذیریم
اعوجاج خوب نیست به خصوص در مباحثه

2_ اینکه چه چیزی معروف و چه چیزی منکر است در دین مشخص است و ما در خیلی از موارد از اجبار استفاده کردیم مثل مشروب یا بسیاری از موارد دیگر که جنبه اجتماعی دارند
مواردی که جنبه اجتماعی دارند با موارد فردی فرق دارد و یکسان نیست

3_ فرقی نمی کند شما در نهایت طرفدار بی حجابی هستید پس با منطق شما دیسکو و مشروب هم ایرادی ندارد و ما نباید اجبار کنیم و بسیاری موارد دیگر

4_ معصیت نوعی کفر است که به آن کفر عملی گویند حال اگر ما طرفدار کفر عملی دیگران باشیم که دیگر بدتر است و در تمام کفر عملی آنان شریک هستیم

صریح قرآن است که اگر کسی از عملی راضی باشد در نتیجه آن عمل شریک است

5_ اون قسمت رو گذاشتم خودتون پر کنید
(۱۱/بهمن/۹۶ ۱۸:۰۶)قلب نوشته است: [ -> ]سلام
1-اين عکس تناقضه چرا ؟ چون یک با حجاب از بی حجابی حمایت می کنه!!!
خود حمایت از بی حجابی خودش گناه و منکره
البته این درکش برای شما سخته چون.....
2-به طور کلی یک مسلمان باید از اجرای احکام دین خودش خوشحال باشه نه ناراحت یا حتی معترض
3-الان خیلی چیزها به واسطه حکومت دینی ممنوع هستش مثلا دیسکو یا مشروب فروشی یا خیلی موارد ديگه
من به عنوان یک مسلمان باید خوشحال باشم که در نقطه ای از زمین این کارها ممنوع شده حالا اگر از اشاعه بی دینی خوشحال باشم یا حتی حمایت کنم این بزرگترین تناقض رفتاری هست و البته کاری غیر منطقی هست و این كاملا واضحه
در ضمن به اينجور فکر کردن و تناقضات میگن افکار سکولار یا التقاطي فکر کردن که نشونه ضعف عقیده و نشناختن اسلام هستش
4--در ضمن اون افراد با حجابی که شما میگی دارن تیشه به ریشه خودشون میزنن و ضعف عقیده دارن و مسلمان کاملی نیستن
5-مشکل اساسی امثال شما اینه که فقط با نظرات مردم کار دارید و کل تفکر شما بر مبنای دموکراسی شکل گرفته و البته نظرات مردم مختلف و دایم در حال تغییر است
درود برشما
1- برای اینکه شما برادر عزیزم پی ببرید که تاقضی نیست اگر درخیابان مامور دولت را ببنید که یک زن فاحشه کتک میزند اگر شما اعتراض کنید کار شما خلاف است ؟ یا آنکه میزند خلاف میکند؟ اعتراض شما به حمایت از فحشا نیست اعتراض به کتک زدن یک انسان است (مظلوم)
2- بنده هم ازاجرای احکام خوشحال میشوم اما نه بزور بلکه با امر بمعروف وتشویق
3-بله درسته اما نتیجه آنهارا می بینیم که مشروب همه گیر شده است وشما سرتان زیر برف است
4- خیر زنان باحجاب میخواهند بگویند که دولت ما آزادانه انتخاب کرده ایم نه اینکه بزور سرنیزه حجاب گذاشته ایم
5- بله اجرای احکام با نظر مردم است ولذا ممکن است تغییر کند واین امر طبیعی است

(۱۱/بهمن/۹۶ ۱۸:۱۹)قلب نوشته است: [ -> ]سلام
صریح قرآن است که اگر کسی از عملی راضی باشد در نتیجه آن عمل شریک است
درود برشما
چون سوالات وایرادات شمارا قبلا نوشته ام تکرار نمیکنم تنها قسمت آخررا جواب میدهم خیر بنده راضی به بی حجابی نیستم ورضایت من بحکم دیگری است که آزادی درانتخاب حجاب است .در مورد بی حجابی تلاش میکنم با صحبت حل شود نه با باتون وسرنیزه موفق باشید
(۱۱/بهمن/۹۶ ۱۸:۱۹)mdroudgar نوشته است: [ -> ]درود برشما
1- برای اینکه شما برادر عزیزم پی ببرید که تاقضی نیست اگر درخیابان مامور دولت را ببنید که یک زن فاحشه کتک میزند اگر شما اعتراض کنید کار شما خلاف است ؟ یا آنکه میزند خلاف میکند؟ اعتراض شما به حمایت از فحشا نیست اعتراض به کتک زدن یک انسان است (مظلوم)
2- بنده هم ازاجرای احکام خوشحال میشوم اما نه بزور بلکه با امر بمعروف وتشویق
3-بله درسته اما نتیجه آنهارا می بینیم که مشروب همه گیر شده است وشما سرتان زیر برف است
4- خیر زنان باحجاب میخواهند بگویند که دولت ما آزادانه انتخاب کرده ایم نه اینکه بزور سرنیزه حجاب گذاشته ایم
5- بله اجرای احکام با نظر مردم است ولذا ممکن است تغییر کند واین امر طبیعی است
سلام
1_ این مثال هیچ ربطی نداشت

2_ همه احکام دین تشویقی نیست بلکه قسمتی از آن به اجبار است به خصوص موارد اجتماعی

3_ من سرم زیر برفه!!! تعداد درخواست آزادی مشروب از تعداد درخواست آزادی حجاب بیشتر نباشه کمتر نیست

ما مسوول بخش خصوصی افراد نیستیم بلکه بحث اجتماعی آن مهم است

الان با آزادی مشروب چیزی حل ميشه؟ شما حالت خوبه؟

4_ حمایت از کفر و رضایت از کفر به هر طریقی و توسط هر شخصی کاری خلاف شرع است

5_ اجرای احکام به حکومت اسلامی مربوط است و نظرات مردم در چارچوب اسلام قابل پذیرش است البته تا وقتی که حکومت اسلامی باشد
مدیریت محترم سایت
درود برشما
علت اینکه اینگونه مسائل براحتی حل نمیشود نتیجه نادرست برداشت سطحی از احکام الهی است. حاکمان کم سواد ودگم بجای اینکه بررسی کنند علل هر رویداد ناپسندی را بیابند وبرآن اساس مشکل را حل کنند متوسل به اصل حکم میشوند ومایلند برق آسا جامعه را دینی کنند مثلا با بستن دکه های مشروب یا جمع آوری زنان خیابانی یا معتادان چرا که این ساده ترین وبی هزینه ترین اقدام است اما چندی بعد دوباره مشکل بجای خود برمیگردد. درطی 4 دهه هنوز اندر خم یک کوچه ایم .کاش بررسی میشد تا علل گرایش زنان به بی حجابی را کاوش میکردند آنگاه راه حل مناسب انتخاب میکردند .بنظر بنده بجز اقلیتی که بدنبال مفسده هستند خانم ها دلائل دیگری برای انتخاب پوشش خوددارند کاش آنهارا مدنظر قرار میدادند وتنها برای رفع مشکل یک اقلیت ناچیز کل جامعه را با یک چوب نمیراندند آن هم با یک قانون خشک ومستبد موفق باشید
یک لحظه فکر کنید این خانم واقعا چادریه ؟ Smile چادرش مشخصه که اولا بلنده دوم به طرز گرفتن چادر هم نگاه کنید مشخصه اولین بار هست سرش کرده ! به عنوان یک مسلمان هیچ وقت اقدام نمی کنم به حمایت از افرادی که خواسته ای بر خلاف اموزه های قران و دین دارن
(۱۱/بهمن/۹۶ ۱۲:۲۶)MohammadSadra نوشته است: [ -> ]دوستان انقلابی مشغول بحث باشید و به این موضوع رسیدگی کنید، اما

مواظب خبر و اتفاق اصلی باشید که این شو قراره تبدیل بشه به پوششی برای اون. ببینید خبر اصلی چیه که دارند ذهن ما رو به این شو مسخره مشغول می کنند.

دارند اتفاق اصلی رو پوشش میدن.

جدای از این منتظر یه بلای جدید برای مردم .... ایران باشید
(۱۱/بهمن/۹۶ ۱۲:۲۶)MohammadSadra نوشته است: [ -> ]دوستان انقلابی مشغول بحث باشید و به این موضوع رسیدگی کنید، اما

مواظب خبر و اتفاق اصلی باشید که این شو قراره تبدیل بشه به پوششی برای اون. ببینید خبر اصلی چیه که دارند ذهن ما رو به این شو مسخره مشغول می کنند.

دارند اتفاق اصلی رو پوشش میدن.
خب پس نقشه اینه که اینا بیان یه حرکتی بکنن,بعد اینو بکشونن تو فضای مجازی و تالارها و توییتر و اینها..بعد منجر به واکنش ماها بشه بعد اون طرفی ها واکنش نشون بدن.مثل دعواهای اینجا..آخرش بگیر و ببند بشه,چهارتا رو بگیرن و دوباره اعتراض و اغتشاش و تحریم های حقوق بشری....
درسته??
(۱۱/بهمن/۹۶ ۱۹:۵۸)MOHSEN-Z نوشته است: [ -> ]خب پس نقشه اینه که اینا بیان یه حرکتی بکنن,بعد اینو بکشونن تو فضای مجازی و تالارها و توییتر و اینها..بعد منجر به واکنش ماها بشه بعد اون طرفی ها واکنش نشون بدن.مثل دعواهای اینجا..آخرش بگیر و ببند بشه,چهارتا رو بگیرن و دوباره اعتراض و اغتشاش و تحریم های حقوق بشری....
درسته??
درود برآقا محسن
برادرمان صدرا مارا درانتظار خبری نگران کننده نگاهداشت
برادرمان عبدالرحمن در انتظار بلای جدید برای ماهستند
شما هم که نگران دعواها واغتشاشات هستید
پس کجاست آن آرامش درون ما حزب الهی ها؟ آیا با داشتن مقام معظم رهبری جای نگرانی هست؟
ببنید ایشان چقدر آرامش دارند؟ بکوه میروند ودر میان برفها میگذرند ودرمیان قبور شهدا زیارت میکنند
از ایشان یاد بگیرید ونگران نباشید تا ایشان مدیریت را دردست دارند نگرانی نیست ودعا کنیم که خود ایشان مشکل را حل کنند نه اینکه بدیگران واگذارند که دیگران امتحان خودرا پس داده اند ومردم منتظر اقدام ایشان هستند فقط ایشان پس استدعا میکنم بحث را خاتمه داده وآرام بسوی مباحث دیگر برویم موفق باشید
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
آدرس های مرجع