تالار گفتگوی بیداری اندیشه

مشاهده تالار در قالب اصلی: دختر خیابان انقلاب
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید.برای مشاهده نسخه قالب بندی شده روی لینک فوق کلیک کنید
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
#پسر_خیابان_نجات_الهی هشتگی است که طرفداران حجاب حکومتی در مقابل هشتگ پرطرفدار #دختر_خیابان_انقلاب به راه انداختند. اما موافقان حجاب تلاش می‌کنند با این عکس و عکس‌های بازسازی‌شده شبیه به آن در قالب هجو، مفهوم مخالفت با حجاب اجباری را دستمایه تمسخر قرار دهند.

[تصویر: n585055_Opera_Snapshot02.png]

بخش بزرگی از کاربران طرفدار حجاب حکومتی با هشتگ #پسر_خیابان_نجات_الهی و هشتگ حاشیه‌ای #شوهر_میخوام بنابر توییت‌هایی که کرده‌اند، با نگاهی جنسیت‌زده تلاش می‌کنند "مشکل این زنان" را "مطرح کردن خود برای پیدا کردن شوهر" اعلام کنند.
این هشتگ‌ها در دو روز گذشته ۲۴۰۰ بار استفاده شده است.

[تصویر: m947091_Opera_Snapshot01.png]

به نظر می‌رسد در آخر کار قربانی آن، فارغ از دو طرف دعوای حجاب در ایران، خود بانوان باشند !
من معمولا توی این بحث ها شرکت نمیکنم
چون نه تنها خروجی ای نداره بلکه باعث میشه دوطرف به همدیگه انواع و اقسام توهین ها رو بکنن
ولی وقتی یسری مغالطه ها رو بعضی جاها میبینم خب واقعا نمیتونم ساکت بشینم
فعلا فقط یه سری سوال از دوستان میپرسم
خواهش میکنم جوابمو بدید تا بعد بحثو ادامه بدیم
فرض کنید الان مملکت ما دست یه ملعونی مث رضاشاه بودش
چادر و روسری و ... هم کاملا ممنوع شده بود
خب حالا شما نه تنها به شیوه ی مملکت داری رضاشاه اعتراض دارید،بلکه از اینکه کوچکترین حق یعنی حق انتخاب پوشش تون رو هم ازتون گرفته ناراضی هستید
الان شما چه شیوه ی اعتراضی ای رو نسبت به اعمال رضاشاه خبیث در پی میگیرید؟
جواب کسایی که بهتون میگن این قانون مملکته رو چی میدید؟
یا کسایی که حرکت اعتراضی شما رو به شوهر پیدا کردن ربط میدن؟

پ.ن:از همین الان بگم استفاده از مغلطه ی "اون شاهنشاهی بود،این جمهوریه ممنوعه"

(۱۰/بهمن/۹۶ ۸:۳۰)عمار94 نوشته است: [ -> ]از کجا معلوم دنبال شوهر نمیگردنHuh

خدا نکشتتBig GrinBig GrinBig Grin

(۱۰/بهمن/۹۶ ۳:۴۴)دختر انقلاب نوشته است: [ -> ]احتمالا خبر دختر خیابان انقلاب را شنیدین. شاید موافقش نباشیم اما مطمئنا این کار شجاعت میخواد.
بعضیا میگن این افراد باید از ایران برن بیرون و جایی که حجاب اجباری نباشه. اما اگر سبک زندگی تغییر کرده باشه و دیگه نسل جدید خواهان حجاب اجباری نباشه چی؟
زمان پیامبر زنان مشرکین برای اینکه رو اعصاب مسلمان بروند ، کنار کعبه لباس هاشون رو نذری میدادن و لخت لخت میچرخیدن
البته در این مورد رسول خدا اعلام جنگ کردند
و مثلا مادر معاویه لباس تور میپوشید
حالا تا اونجا فاصله زیاده
هر چند که الان فکر میکنم خیلی هم زیاد نیست
راه کار که بلد نیستم
منتها بنظرم حجاب آزاد بشه در حد تیشرت شلوار
باز یکی پیدا میشه تنبونش رو در میاره میزنه سر چوب میگه من آزادی بیشتر میخوام
تنبون هم آزاد بشه
دیگه رحم الله من قرا الفاتحه

ببخشید من یکم فن بیانم خوب نیست ، ته مطلب رو بدون مقدمه گفتم
(۱۱/بهمن/۹۶ ۵:۳۶)دختر انقلاب نوشته است: [ -> ]انگار نه انگار اینجا خانواده نشسته :/
خب واقعیت اینه که اگر حجاب آزاد بشه، به برداشتن روسری اکتفا نمیشه.
همین الآن دارند با پوشیدن ساپورت، مخالفتشون رو با پوشیدن شلوار اعلام می کنند. مثل همون پوششهایی که قبل از انقلاب وجود داشت.

حجاب اجباری توی همه کشورها هست، فقط مقدارش تفاوت داره.
(۱۱/بهمن/۹۶ ۱:۳۲)دختر انقلاب نوشته است: [ -> ]#پسر_خیابان_نجات_الهی هشتگی است که طرفداران حجاب حکومتی در مقابل هشتگ پرطرفدار #دختر_خیابان_انقلاب به راه انداختند. اما موافقان حجاب تلاش می‌کنند با این عکس و عکس‌های بازسازی‌شده شبیه به آن در قالب هجو، مفهوم مخالفت با حجاب اجباری را دستمایه تمسخر قرار دهند.

[تصویر: n585055_Opera_Snapshot02.png]

بخش بزرگی از کاربران طرفدار حجاب حکومتی با هشتگ #پسر_خیابان_نجات_الهی و هشتگ حاشیه‌ای #شوهر_میخوام بنابر توییت‌هایی که کرده‌اند، با نگاهی جنسیت‌زده تلاش می‌کنند "مشکل این زنان" را "مطرح کردن خود برای پیدا کردن شوهر" اعلام کنند.
این هشتگ‌ها در دو روز گذشته ۲۴۰۰ بار استفاده شده است.

[تصویر: m947091_Opera_Snapshot01.png]

به نظر می‌رسد در آخر کار قربانی آن، فارغ از دو طرف دعوای حجاب در ایران، خود بانوان باشند !
اینا کاری جز تمسخر و بی راهه کشاندن اعتراضات مردم ندارن

به ندا آقا سلطان هم میگفتن فاحشه ! می‌گفتن برا همین اومده بوده تو خیابون ! به مردم گفتن گوساله و بزغاله و غیره ..... دیدی مردم بعد از هشت سال جواب توهین هاشونو دادن و زدن تو دهنشون

حالا صبر کن جواب این توهین رو هم میگیرن !

اینهایی که میگن این دخترا دنبال شوهر هستن برن خواستگاری شون ببینن به عنوان سگ در خونه این دخترا هم پذیرفته میشن ??????! اگه قبول شدن من باور میکنم اینا دنبال شوهر هستن !
درود بردوستان
مساله اعتراض به یک قانون نادرست امری مقبول است ودلائل آن هم بطور روشن ازسوی بنده وبرخی ازدوستان مطرح شد اما ظاهرا مسیر تاپیک عوض شده وراه دیگری را می پیماید لذا بنده ازادامه بحث معذورم ونظرم را قبلا صریحا اعلام کرده ام موفق باشید.
حقیقتاً متاسف شدم.

8 صفحه فقط توهین. Sad این ها را می نویسم که تیرهای توهینتان به حقیر نیز بخورد. هرچند که قبلاً نیز خورده، یادش به خیر در دفاع از فیلم چ حاتمی کیا، در این تالار سیادتمان هم زیر سوال رفت.

کدام دین و اخلاق و قانون به شما این حق را می دهد که به مخالفت انگ بزنی و بگویی هوس بااااااززز؟؟؟

دوستان انگار سیره ائمه اطهار را مطالعه می کنند و دقیقا خلاف آن عمل می کنند...
طرف می گوید درود بر شما، برادر ما می آید در پاسخ میگوید ننگ بر شما. ممنون که ما را با این رفتارهایتان یاد امام حسن مجتبی می اندازید.

تا سوالی مطرح میکنیم، می شویم هوس باز، منافق، فتنه گر، ادامه دهنده راه ابولهب و ابو سفیان... حتماً شما نیز ادامه دهنده راه امام متقیان علی هستید.

کجا امام معصوم اینچنین رفتار میکردند؟؟؟

اگر یک درصد و تنها یک درصد اعتقاد داشته باشم، اعمال مخالفین حمهوری اسلامی، آن را به سقوط می کشاند،100 درصد معتقدم که اینچنین طرفداری داعش گونه ای، بسیار سریع تر راه سقوط نظام را هموار تر خواهد کرد.

هم بنده و هم محمد تراست سوالات دقیق ومشخصی مطرح کردیم. ولی دریغ از پاسخ مشخص. Sad
سلام ، بده که بحث کنم و کدورت پیش بیاد ...

(۱۱/بهمن/۹۶ ۱۰:۰۷)سید ابراهیم نوشته است: [ -> ]طرف می گوید درود بر شما، برادر ما می آید در پاسخ میگوید ننگ بر شما.

نقل قول:-شما که از دشمن هراس دارید
این شخص خودش رو دشمن میدونه که شما داری ازش دفاع می کنی. این حرف مال قبل اینه که من چیزی بهش بگم.
ننگ به کسی که به هر شکلی تلاش می کنه اخلاق رو تو این جامعه از بین ببره.
شما چرا باید بهت بربخوره؟

رحما علی الکفار؟ جنس این کاربرها شناخته شده هست دنبال حق نیستن دنبال به کرسی نشوندن مطلب خودشونن. اینا فشار میارن که یه بدنه طرفدار از قشر معتقد به نفع خودشون بوجود بیارن ، چون خودی تاثیرگذاره.
نتیجشم این میشه که شما الان جای اونا ناراحت شدی.
اسلام حق نیست؟
حجاب حق نیست؟
درستکاری حق نیست؟

مگه دین جز رعایت حقوق دیگرانه ، کیه که بگه رعایت حقوق دیگران تاثیر منفی تو جامعه میذاره؟ مدام لجاجت لجاجت.

نقل قول:اگر یک درصد و تنها یک درصد اعتقاد داشته باشم، اعمال مخالفین حمهوری اسلامی، آن را به سقوط می کشاند،100 درصد معتقدم که اینچنین طرفداری داعش گونه ای، بسیار سریع تر راه سقوط نظام را هموار تر خواهد کرد.

این برچسب زدن شیوه ای شده تو اعتدالیون. (چه اعتدالی البته)
سقوط نظام؟!!! خود اینهایی که تاپیک میزنن این حرفها رو نمیزنن. حرفهای اینچنینی به دشمن روحیه میده. نه آقا این نظام با من و امثال من سقوط نمی کنه.

---
منم سیدم ولی هیچوقت نمیام بگم. سید بودن یه احترام مازاد نباید برای آدم تولید بکنه. وقتی آشکار بشه سید هستی فقط مسئولیت شما سنگین تره.

با اینا بحث نکن برادر بی فایدس ، اینا زمین بازی رو طراحی کردن ، می برنت اونجایی که دلشون میخواد. بهت احساسات غیرواقعی شون رو القا می کنن تا همزادپنداری کنی، به بحث جهت میدن تا بجاشون حرف بزنی. PhD این کارن.
---

چقدر بخندن به اینکه منو شما داریم با هم بحث می کنیم... این اتفاق البته همیشه افتاده و ما از طرح مسائل کلیدی غافل شدیم.
(۱۱/بهمن/۹۶ ۱۰:۰۷)سید ابراهیم نوشته است: [ -> ]اگر یک درصد و تنها یک درصد اعتقاد داشته باشم، اعمال مخالفین حمهوری اسلامی، آن را به سقوط می کشاند،100 درصد معتقدم که اینچنین طرفداری داعش گونه ای، بسیار سریع تر راه سقوط نظام را هموار تر خواهد کرد.

به نظرم به سقوط نظام فکر نکنید ! نظامی که ما بهش معتقد هستیم قابل سقوط کردن نیست ! پس چیزی که محال است فکر کردن بهش هم کار عبثی هست . شاید فکر کنید این ادعا زیاد بزرگ هست و واقعا کسی از فردا خبر نداره ! منتها ببینید این محال بودن به خاطر ماهیت غیر فیزیکی نظام هست که از قدیم بوده و تا ابد هم خواهد بود . شاید شما اشتباهی فکر میکنید که نظام فقط نوشته ی تابلوی یه فرمانداری هست و به هر حال محال ممکن نیست که به تعویضش فکر کرد ...

در مورد داعش هم ببینید ، بسیاری از اعضای داعش عقیده ی محکمی دارند ولی راه رو اشتباه انتخاب کردند . باید به خاطر استواری عقیده تحسین بشن و به خاطر اشتباه در انتخاب راه سرزنش بشن . به عبارتی شاید بشه داعش رو از بعضی ها بهتر هم دونست چون حداقل استواری در راه عقیده رو دارن که !

ممکنه یکی بگه داعش استوار هست ولی راه رو بد انتخاب کرده از اون ور دوستان شما راه رو درست انتخاب کردند ولی دچار التقاط و دوگانگی شدن و بودن در راه درست چون اصله پس دوستان شما بهترند .

منتها نظر شخصی من این هست که انتخاب راه درست الزاما به استواری عقیده هم منجر میشه .....
(۱۱/بهمن/۹۶ ۱۰:۰۷)سید ابراهیم نوشته است: [ -> ]حقیقتاً متاسف شدم.
هم بنده و هم محمد تراست سوالات دقیق ومشخصی مطرح کردیم. ولی دریغ از پاسخ مشخص. Sad
درود برشما
گرچه مایل نبودم دیگر دراین تاپیک بنویسم اما ذکر چند نکته بنظرم لازم بود
درمباحثه اختلاف وپرخاش تا حدودی مقبول است اما خروج از مسیر بحث آثار نا مطلوبی دارد ولذا مدیران حتما باید از تغییر مسیر بحث ممانعت کنند تا منحرف نشود والا در گیری آن هم درمسایل عقیدتی اجتناب ناپذیر است وتنها درسایه آزادی اندیشه میتوان رفتار اخلاقی معصوم را تعقیب نمود ممنونم

(۱۱/بهمن/۹۶ ۱۱:۴۷)سدرة المنتهی نوشته است: [ -> ]سلام ، بده که بحث کنم و کدورت پیش بیاد ...
رحما علی الکفار؟ جنس این کاربرها شناخته شده هست دنبال حق نیستن دنبال به کرسی نشوندن مطلب خودشونن. اینا
درود برشما
برادرم در بحث یک امر دینی سخن از کفار درست نیست همین اندیشه مارا به بیراهه میکشد همه بدنبال حق اند وحق دربحث مشخص میگردد موفق باشید

(۱۱/بهمن/۹۶ ۱۱:۵۵)عمار94 نوشته است: [ -> ]منتها نظر شخصی من این هست که انتخاب راه درست الزاما به استواری عقیده هم منجر میشه .....
درود برشما
چرا مدام در بحث ها از سقوط نظام سخن گفته میشود مگر کسی سخن از سقوط کرد؟ آنچه مطرح است اصلاح نظام است نه سقوط ضمنا درست فرمودید راه درست به استواری عقیده منجر میشود اگر درست نبودچه؟ مثلا همین رویه زشت برخورد با بد حجابی؟ موفق باشید
صفحه: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
آدرس های مرجع